Hakkımızda

2004 yılında Ali Yönet, Ozan Özyiğit ve İbrahim Canseven tarafından kurulan, 2009 yılından itibaren Ali Yönet ve İbrahim Canseven tarafından yönetilen NTT Mimarlık, mimari proje, danışmanlık, kontrollük ve proje yönetimi hizmetleri sunmaktadır.

Yaklaşım: NTT Mimarlık özellikle sanat-mimarlık-kent bütünleşmesini sağlamaya çalışan kolaboratif ve fonksiyoncu bir tasarım yaklaşımını benimsemiştir. Yaratıcılığın, güncel yapı bilgisiyle iyi bir mimarlık ürününe dönüşebileceğini savunan, her projenin kendine özgü gerçeklerinin olduğunu bilen ve çoğaltmalardan uzak duran, mimarinin sanatsal boyutu ile teknik hizmet boyutunu belli bir dengede tutmaya çalışan firma kendine has çağdaşlık anlayışı ve iş ahlakını kişisel-kurumsal çıkarlardan üstün tutan yaklaşımı ile dünyanın önde gelen firmalarına mimari proje ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Amaç: NTT Mimarlık yenilikçi ve araştırmacı bir yaklaşımla sağlıklı, sürdürülebilir mekanlar yaratmayı amaçlamaktadır.

Yöntem: NTT Mimarlık tasarımın etkileşime açık, kollektif bir süreç olduğu düşüncesiyle sanal tasarım stüdyosu paradigmaları da dahil olmak üzere her türlü teknolojik tasarım, paylaşım ve iletişim araçlarını kullanmaktadır.

Hakkımızdaadmin