Hakkımızda

Yaklaşım

Her NTT Mimarlık Projesi, parçalarının toplamından daha büyük, uyumlu, sürükleyici bir ortamdır.
İstanbul ofisimizde, dünyanın her yerindeki müşterilere kentsel planlama ve mimariden iç mekan ve ürün tasarımına kadar her şeyi kapsayan kapsamlı tasarım hizmetleri sunmak üzere konumlandırılmış, benzersiz bir deneyim yelpazesine sahip, çeşitli yetenekli çalışanlar ve iş ortaklarında oluşan bir ekip tarafından yürütülmektedir.
20 yıla yakın bir süredir stüdyo, her ölçekte 100’den fazla projeyi başarıyla tamamladı. Tasarıma yaklaşımımız, teknoloji odaklı yoğun bir işbirlikçi yaklaşımdır. Tutarlı tasarım ilkelerini çerçevesinde, yalnızca netliği ve sadeliğiyle değil, aynı zamanda yükseltme ve ilham verme kapasitesiyle de olağanüstü bir mimari üretmek amacımızdır.

 
 
 

Yükselen Sürükleyici Ortamlar

Doğal ışık ve geleneksel yapı malzemeleri high-tech yapı malzemeleri kadar tasarım yaklaşımımızın temel unsurlarıdır. Her projeye hayat veren, malzemeleri ve dokuları harekete geçiren ve alanları deneyimi canlandıracak ve algıyı yoğunlaştıracak şekilde şekillendiren, hem görsel hem de duygusal olarak çekici mimari yaratan, ışığı ustaca manipüle etmemizdir. Binalarımız, insan ölçeğine duyarlı kalırken, aynı anda kolektif bir ruha ve kent yaşamına katkı yapacak şekilde çevreleriyle güçlü bir iletişim kurar.

 
 
 

Tasarım Felsefemiz

Tüm çalışmalarımız aynı temel fikir ve değerler çerçevesinde gelişir. Vizyonumuzun netliği, geometri ve mimari kompozisyondaki ustalığımız ve zanaat ve titiz detaylandırma tutkumuz bize rehberlik ediyor. Katı ve boşluğun, ışık ve gölgenin, yüzey ve derinliğin lirik etkileşimleri tasarımlarımızda zevkli görsel ve mekansal ritimler yaratıyor. Aynı hassasiyet binanın çevresine kadar uzanır; mimarimiz, sakin bir doğal manzara veya gelişen bir kentsel mahalle olsun, bağlamıyla düşünceli bir şekilde iç içe geçmiştir.

Tasarım Mükemmelliği ve Zanaat

Bir binanın en küçük inşaat detayından daha geniş kentsel bağlamla olan ilişkisine kadar tüm ölçeklerde yakalayacağı mükemmellik tasarım yaklaşımımızın temelini oluşturur. Yapısal ilkelerin son derece zarif ifadesi ve özenle seçilmiş bir malzeme paleti mimarimizin önemli bir parçasıdır. Zanaat tutkusunu ve derin bir gelenek bilgisini yapı teknolojisi ve malzeme bilimindeki en ileri uzmanlıkla birleştiren yaklaşımımız, görsel ve dokunsal boyutlarıyla eşit derecede büyüleyici bir mimari üretiyor. Zanaatkarlığa gösterilen bu özen, mimari kompozisyondaki becerimiz ve titiz tasarım ilkelerini düşünceli uygulamamızla tamamlanmaktadır.

Tasarım Araçlarımız

Her projede projenin özelliklerine ve bulunduğu aşamaya en uygun araçları kullanırız. Bu araçlar erken aşamalarda sadece kağıt ve kalem ile yapılan serbest el çizimleri olabilirken ileri aşamalarda Lidar taramaları ile entegre olmuş BIM dosyaları veya Yapay Zeka destekli yazılım kodları olabilir.

Ofisimiz dağıtılmış işbirlikçi ofis konseptinde tasarlanmıştır ve İstanbul ofisimiz dağıtılmış ofis konseptinin merkezi durumundadır. Alanında uzman çalışanlarımız dünyanın her yeri ile bulut üzerinde ortak çalışma (worksharing) yapabilme yetkinliğine sahiptir.

Yeni teknolojilerin mimari proje süreçlerine dahil edilmesini önemli bulur ve destekleriz. Akıllı Şehir Yaklaşımlarının bir devamı olarak Dijital İkiz Uygulamalarını ve Yapay Zeka çalışmalarını uygun projelerimize dahil ederiz.

Ekip

Hakkımızdaadmin